
MAHAGÉBEN Kft. 2016. évi kapacitásbővítő beruházása
- a kedvezményezett neve: MAHAGÉBEN Faipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
- a projekt címe: MAHAGÉBEN Kft. 2016. évi kapacitásbővítő beruházása
- a szerződött támogatás összege: 46 079 000Ft
- a támogatás mértéke (%-ban): 50%
- a projekt tartalmának bemutatása:
Jelen projektben a vállalkozás az alábbi eszközök beszerzését hajtotta végre:
– Biber 84 ZK kardánhajtású aprító berendezés Epsilon S100F 101 típusú daruval és rönkhasítóval 1db
- a projekt befejezési dátuma: 2017.02.02
- projekt azonosító száma: GINOP-1.2.2-15-2016-02422
A Mahagében Kft. 1998. márciusában alakult, mára már 23 éves tapasztalattal a faipar területén, teljes mértékben családi vállalkozásként, fejlődő és nyereséggel működő cég.
1998 március óta saját telephellyel rendelkező fafeldolgozó üzemként működünk. A feldolgozásra kerülő alapanyag 98%-a akác. A cég árbevételének 75 %-a biomassza előállításából (faapríték, fűrészpor, szalma), a fennmaradó része pedig akác fűrészelt termékekből (fűrészárú, oszlop, karó) tevődik össze. Az alkalmazotti létszám jelenleg 9 fő.
1998-ban vásároltuk a jelenlegi bogádmindszenti telephelyünket.
1999 évben kezdtük el az akác termékek feldolgozását, amit 85%-ban exportra gyártottunk.
2007-ben a faipari melléktermékek (széldeszka, fűrészpor) tárolása állandó problémát vetett fel. Beruházásként fa aprítógépet, rakodógépet és a tüzelési alapanyagok szállítására alkalmas tehergépkocsit vásároltunk. Az év végére teljes egészében összeállt a fent említett fejlesztés.
2008 évben megkezdtük a tárgyalásokat a Pécsi Erőművel, és
2009 évben szállítási szerződést kötöttünk, faapríték, fűrészpor és tűzifa beszállítására. A minőséggel és a beszállításokkal kapcsolatosan probléma egyetlen alkalommal sem volt.
A Mahagében kft. már 18 éve külföldi partnerekkel is dolgozik együtt, számunkra a minőség és a szállítások pontos ütemezése alapfeltétel.
2010 évre realizálódott „válság”-ot cégünk akként vészelte át, hogy fő tevékenységként előre lépést tettünk a biomassza előállítása felé.
2011-ben tárgyalásokat kezdtünk a Pécsi Erőművel, az új szalma tüzelésű kazán ellátását biztosító alapanyagokról. (szalma)
2012-ben a szalma előállításához szükséges mezőgazdasági gépeket vásároltunk. (traktor, bálázó gép, rakodógép, kamion)
2013 óta folyamatosan fejlesztjük a mezőgazdasági melléktermékek feldolgozásához szükséges gépparkunkat.
2016-ban pályázaton, technológiai fejlesztésként fa aprítógép beszerzéséhez nyertünk támogatást. Aminek a beszerzése folyamatban van.
Bízunk abban, hogy a jövőben még több közvetlen gyártói kapcsolatot tudunk majd kialakítani, a faipar bármely területén. Készek vagyunk arra, hogy a jövőbeni igények felmérése után további fejlesztéseket tegyünk.